| eliseidaniel13 a întrebat:

Salutare, TPU. Numele meu este Elisei, Am 15 ani. și un vis foarte mare. Vreau să devin Inginer Mecatronic ( Nu știu dacă este Termenul corect ), Dar am o mică problemă, din clasa a 5-a pană în clasa a 8-a, am facut matematica și fizică cu o doamnă Profesoară care nu avea treabă cu aceste materii, acum am început sa fac meditati la Matematica, și mă gandesc să iau meditati și la Fizica. Cu informatica ma descur bine, știu să scriu Cod în C++, o-să încep în cateva zile un curs, în momentul de față sunt în clasa a 9-a la profesionala ( Mecanică ) din clasa a 11-a o-sa dau la Mate-Info, ce părere aveți o-sa reușesc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca doreai sa devii inginer trebuia sa intri la un liceu, nu la o scoala profesionala, care nu duce spre facultate si nici spre inginerie.

Ca sa ajungi inginer, trebuie sa ai terminate 12 ani de liceu si BAC-ul luat.

| eliseidaniel13 explică (pentru Violleta2022):

Am menționat ca o-să fac clasa a 11-a și a 12-a pe profil Mate-INFO?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să reușești.

Răspuns utilizator avertizat
| eliseidaniel13 explică:

Multumesc Frumos pentru raspunsuri!

| D33aaD a răspuns:

Ești pe drumul cel bun după spusele tale când o să intri la facultatea pe profil de Mecanica și mecatronica poți spune că ai reușit. Succes.