| RomaniaSmechera65 a întrebat:

Salut. Sunt in clasa a-11-a si ma cam ingrijoreaza faptul ca nu am nicio idee privind ce vreau sa fac in continuare. Sunt la mate-info, insa as cauta ceva unde nu se face informatica. Ma pricep la matematica, chimie, putina fizica (mecanica). Stiti ceva compatibil in Bucuresti cu acele materii? Despre ETTI puteti sa imi spuneti ceva?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, ETTI ar fi o varianta. Am auzit ca ar fi ok.
Inginerie Transporturi
Inginerie Aerospațială
Inginerie Mecanica
Chimie aplicata și stiinta materialelor - toate aparțin de Politehnica.
Ori UTCB.

| MrAM a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=3fFSeS_bM6A

Foloseste principiile mentionate, timpul trece rapid si nu vrei sa ramai blocat dupa ce termini o facultate intr-un loc de munca care te face nefericit. Gandeste-te bine ce ti-ar placea sa faci pentru tot restul vietii.