| PC_Andrey_1970 a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si nu prea stiu ce profil sa aleg pentru liceu.Ca materii preferate sunt Matematica, fizica si chimia (asa si asa) si biologia.Eu ma gandeam sa merg la mate-info (si da stiu ce inseamna informatica = multa matematica si munca la pc), oricum mie imi place sa lucrez la PC big grin

Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| xBlaise a răspuns:

Du-te la mate-info ca si eu am fost la acel profil. Este foarte bun + ca din start ai un loc de munca.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La stiintele naturii, sunt clase cu matematica intesiv sau cu biologie intesiv; poti urma facultati cu profil real si medicina, pe langa cele cu profil economic sau dreptul.

| Yoshi87 a răspuns:

Unde iţi place copilaş.