| TomaKa1900 a întrebat:

Se mai merita sa aplici in armata romana?
Visul meu era sa plec in America si sa aplic la piloti navali, dar e greu de realizat.
1)Se merita de faci in Romania academia de aviatie?
2)Puteti da niste detalii?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi pilot, trebuie sa ai sanatate perfecta, reflexe foarte bune, sa treci o serie de teste (psihologice, inteligenta, fizice).

| TomaKa1900 explică (pentru Bula):

Stiu asta, eu ma refeream daca merita, ce salariu am, ce o sa pilotez dupa etc

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai e destul de greu sa ajungi la academia de aviatie dar e realizabil.

| ubox7007 a răspuns:

Ba copile, de abia ajungi in Romania polot sa mergi in USA sau in alta tara ai maxim 0, 1% sanse.