| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a X a la profil de stinte ale naturii dar din clasa a XI a ma voi transfera la un profil uman. Ma descur f bine la Geografie, Istorie, Romana, Engleza ...si nu ma prea descurc la Fizica, Chimie sau mai ales Matematica, despre Biologie mi se pare ok. ce meserie credeti ca mi s-ar potrivi? eu imi doresc sa merg mai departe la Drept

1 răspuns:
| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Profilele umane implica si logica, psihologie, sociologie...E bine daca vrei sa te muti pe uman mai ales daca te descurci la acele materii.Ai putea sa faci facultatea de istorie, de psihologie, de litere(traducator) si DREPTUL bineinteles happy