| MichaelTeach a întrebat:

Salutare tuturor! M-am decis ca vreau sa devin programator de ceva vreme. Chestia e ca nu am Bacul, automat nu pot sa merg la facultatea de informatica(nu am de gand sa dau Bacul). Vreau sa stiu exact ce am de facut! Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare!

Inscriete pentru examenul de bac din nou happy, asa cu o diploma de bac, o sa iti fie mai usor sa te angajezi in domeniu.
Facultatea vine dupa, daca vrei sa faci asta, insa poti invata programare oricum, de oriunde. Chiar si in facultate, totul tine mai mult de disciplina in ceea ce proveste organizarea, dar de invatat, tot tu inveti happy

| Andreeush a răspuns:

Poți învăța de pe internet.

| Dismally a răspuns:

Sa inveti. Nu ai nevoie de facultatea de informatica pentru asta.

| NotNamed a răspuns:

Sa inveti limbaje de programare de pe internet. Dar prima data trebuie sa te documentezi despre aceasta meserie deoarece are mai multe specializari si fiecare specializare are limbajele lor de programare.