| alexgsxr a întrebat:

Salutare tuturor!
Sunt în șomaj și m-am angajat,știe cineva,a mai trecut prin asta,dacă mergi în paralel și cu salariul și cu șomajul, are ceva, se întâmplă ceva?
Multumesc mult de tot!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti merge in paralel cu somajul si angajarea, fiindca este ilegal.
Trebuie sa anunti imediat serviciul de somaj, sa-ti sisteze platile, ca altfel risti sa platesti fiecare leut inapoi si sa ti se faca dosar penal, pentru inselatorie.

| alexgsxr explică (pentru Violleta2022):

Îți mulțumesc, mi-a spus cineva ca este posibil, am zis să întreb.La noul loc de muncă, am numai contracte pe câte o lună.
Îți mulțumesc mult pentru ajutorul super rapid!

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexgsxr):

Pentru putin.
Sunt intotdeauna online noaptea, ca la mine-i zi happy