| andreiro a întrebat:

Salutare,
Am somajul de vreo 4-5 luni si m-am angajat intre timp.
Intrebarea este urmatoarea, ce anume imi trebuie pentru a opri somajul, mi s-a spus ca trebuie sa vin cu dovada sau ceva de genul ca m-am angajat.
Nu am nici-o idee cu ce trebuie sa vin.
Cei de la munca mi-au spus ca daca nu le zic exact ce fisa sa imi dea nu au cu ce sa ma ajute si cei de la somaj au spus ca trebuie ceva sa demonstreze ca sunt angajat la firma respectiva.

Multumesc anticipat

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O adeverinta de salariat pe care sa se precizeze ca este eliberata pentru a-ti servi la AJOFM