| 4n0n1mjrhdbbduhdv a întrebat:

Salutare!
Urmeaza sa termin liceul pe profil silvic(agricol) si sunt pasionat de repararea calculatoarelor si telefoanelor. De la componente pana la erori. Si as dori sa fac si o facultate.
Intrebarea mea este daca este vreo facultate care se ocupa strict cu asta. Tin sa mentionez ca nu stiu programare deloc daca e vorba de facultatea de automatica si calculatoare. (din cate am inteles trebuie programare ca sa fii admis)

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Mai nou există specializarea tehnologia informatiei - ți s-ar potrivi