| andrei9530 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am terminat liceul in vara aceasta, am luat bacul cu media 7.43 si din motive financiare nu m-am inscris la facultate, iar la vara vreau sa ma inscriu la facultate si doream cateva informatii legate de facultatea de automarica si calculatoare, sunt pasionat de it. Ideea este ca am inteles ca este foarte grea asta facultate. Am terminat liceu teoretic profil real si prin irmare nu am nici cea mai mica cunostinta de programare iar la matematica nu sunt "bine pregarit" nota de la bac fiind 5, 7 iar in timpul liceului am avut doar medii de 6 la mare.credeti ca ma voi descurca?

Funda pentru cel care imi da cele mai multe informatii.
Rog seriozitate si va rog sa nu veniti cu comentari impertinente.

Răspuns Câştigător
| NegruAlb a răspuns:

Daca iti place si esti pasionat, incearca. Nu o sa fie usor, mai ales ca nu stii programare, dar cu ambitie poti sa reusesti.
Pana la vara mai ai timp sa te gandesti si la alte facultati, sunt domenii unde cu media ta intri la buget.
Succes!

1 răspuns:
| alexshonghe a răspuns:

Data find problema matematicii iti recomand :
1. Universitatea Titu Maiorescu da cred ca se intra destul de greu

2. Facultatea de Inginerie Tehnologică şi Management Industrial este o facultate buna. Am un prieten acolo si zice ca este eztraordinar acolo. el a trecut bacul cu 7.70 cu 6 la mate!