| Gorillaz96 a întrebat:

Salutari happy, sunt in clasa a 12-a si o sa termin liceu economic cu profilul economie, dar problema e ca eu nu sunt pasionat de asa ceva sa urmez facultate legata de economie sau alte astea, as vrea sa stiu daca se poate sa urmez o facultate de medicina veterinara happy.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca o sa reusesti la admitere. Nu este prea important profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| Uir_Aearphen_1984 a răspuns:

Pai ce legatura are baba cu mitraliera, mai pe romaneste? Poti sa urmezi orice facultate vrei pe lumea asta, nu trebuie sa depinda de profilul liceului. Cu atat mai mult cu cat zici ca pasiunea ta nu-i economia. Urmeaza-ti visul.

| XxlAnonimlxX a răspuns:

Nu te înțeleg, de ce te-ai dus din clasa a 9-a la Econimic? Dacă tu zici că nu ești pasionat de asta...

| Gorillaz96 explică (pentru XxlAnonimlxX):

Pentru ca pentru economic am avut medie, si nu eu am vrut acolo, dupa ce am terminat clasa a 8-a ne-a pus sa completam niste fise si sa trecem liceele cu profilurile pana in media 8 sa zicem...si asa la completarea fisei, pc-ul a ales sa fiu la economic sau cine a stabilit, habar n-am happy