| alexboss11ani a întrebat:

Saluuuuut TPU, saptamana trecuta m.am angajat cu functia de ajutor de bucatar 7mil. Part-time etc...Eu am contract pe 3 luni(adica pana in Martie). Si as vrea sa stiu daca pot sa-mi dau demisia acum sau dupa terminarea contractului... Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

După terminarea contractului nu poți să-ți mai dai demisia că nu mai ai loc de muncă.
Acum, poți să demisionezi cu condiția să oferi angajatorului un preaviz de 15 zile.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna. Daca perioada nu beneficiaza in contract de o extindere automata la finalul perioadei de proba (primele 3 luni se considera la orice firma drept perioada de proba, timp in care poti fi concediat la zi fara explicatii, o perioada de acomodare pentru ambele parti, daca vrei), atunci in martie se considera ca esti liber sa cauti alt loc de munca. Acum, daca vrei sa pleci, exista 2 cai: Prima e cea mai simpla, cea in care angajatorul iti accepta demisia ''la zi'', ceea ce inseamna ca ziua in care anunti ca iti dai demisia e si ultima zi de lucru, urmand a fi remunerat la finele lunii pentru numarul de ore/zile lucrate ca si cota parte din salariu sau calea a 2-a, in care angajatorul nu iti accepta demisia la zi (e dreptul sau legal), caz in care intri automat in preaviz. Atentie, preavizul pe noua lege e de 20 de zile lucratoare, nu de 15.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este adevaratul motiv al demisiei

| alexboss11ani explică:

Adica sa zicem ca mai lucrez pana la urmatorul salariu, dupa imi dau demisia si trebuie sa ii dau termen de 15 zile sa gaseasca pe altcineva? banuiesc ca la asta te referi cand spui preaviz...

| mihai69 a răspuns (pentru alexboss11ani):

Preavizul este perioada de timp între depunerea propriu-zisă a cererii de demisie (care NU trebuie aprobată, e un act univoc de voință al salariatului) și data efectivă de intrare în vigoare a acesteia.
Adică dacă pe 1 ianuarie depui cererea, trebui să mai mergi la muncă până pe 16. Acest termen se poate scurta sau chiar anula dacă angajatorul o dorește.