| DaniGaming a întrebat:

Scuza-ma. Am o intrebare importanta.Eu vreau sa devin avocat dar am vazut ca la admitere la drept e bine un profil uman gen filologie sau stiinte sociale...Dar mi s-au parut putin prea grele si chiar daca m-as stradui nu as putea pentru ca pur si simplu nu imi plac....Deci daca ma duc la profil economic ma ajuta? Ca am vazut ca la admitere se dau 61 p la romana si 39 p la economica si la profil econimic invat economie logic si este un profil uman si la profile umane se invata mai multa romana decat la cel real no? Vreau raspunsuri cat mai clare.
Multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examenul de admitere, la o facultate de drept, indiferent de profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.