| RoxanaElena007 a întrebat:

Ce parere aveti de profilele mate-info, stiinte ale naturii, economic(economie) si stiinte socio-umane/filologie? Imi doresc sa intru la unul din aceste profile

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noi avem o părere foarte bună. Da' tu unde ai dori se ajungi?

| RoxanaElena007 explică (pentru sierra1):

Momentan nu m-am decis exact, dar mi-am fixat mai multe variante la care sa pot intra la toamna.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde. Dacă nu îți place matematica - mergi pe filo.
Dacă îți place foarte mult -mate info.
Dacă îți place, dar totuși vrei mai diversificat -științe.
Mie mi-au placut științele naturii. Am făcut din toate și pot spune ca mi-a prins bine. Dar acum depinde cât îți plac tie științele exacte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-info : sunt oameni ceva mai destepti acolo, dar asta nu inseamna ca nu sunt si prosti. Gasesti fite la licee de "prestigiu"
Stiinte ale naturii: sunt oameni ceva mai destepti, e bine
Economic(economie): de obicei asta e la unele licee mai medii, poti gasi profesori mai in regula decat la cele de prestigii si implicit colegi cu mai putine fite
Filologie: acolo merg cei care vor sa scape de mate, de obicei sunt cele mai proaste clase