| mariusalex2019 a întrebat:

Se mai fac recrutari in armata? Ideea că imi doresc demult acest lucru da nu stiu ce și cum sa fac.Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Poți să te angajezi 1.ca soldat profesionist urmând pașii specificați pe site-ul MApN aici:http://recrutare.mapn.ro/index.php?idPageToView=126. Dar fii precaut deoarece după perioada de pregătire trebuie să-ți asumi că patria e mare poți fi repartizat în orice garnizoană, ai de încheiat un contract cu MApN, nu e musai să fii acasă. 2. Te poți înscrie la o școală de subofițeri, maiștri militari, sau 3. La Academia Militară. Succes!

1 răspuns:
| SomethingFunni a răspuns:

Poti sa intrii in armata dupa ce ai terminat Academia Militara ori alta institutie postliceala militara.