| RandomJ a întrebat:

Se merită să fii traducător de limba chineză? Mă refer ca salariu și condiții

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Merita, dar pana inveti limba chineza cat sa traduci ca lumea (in engleza sau ceva util, nu romana) dureaza binisor.

| gabicoo a răspuns:

Corect: Merită!
Greșit: Se merită!
Mai întâi învață limba română apoi poți visa la chineză!

| Eireann a răspuns:

Limba chineza... care? Mandarina, cantoneza sau alta dintre cele cateva sute de limbi si dialecte? Si " a merita" nu este verb reflexiv.

| RandomJ explică:

Mai am timp, am 16 ani și deja reușesc să vorbesc corect în mandarină. Și este un job real

| darrio2007 a răspuns (pentru RandomJ):

Si cu ce te ajuta daca vorbesti in mandarină? Nu sunt multi vorbitori de mandarină in Romania.

| RandomJ explică:

Cum zici, limbajul și comportamentul tău spun multe despre jobul tău "real"