| WonderGirl7 a întrebat:

Sincer.
Pentru a deveni profesoara de limba si literatura franceza, este mai bine limbi moderne aplicate sau limba si lit franceza? Vreau profesor, nu translator...
happy

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Limba si literatura franceza sunt suficiente. LMA e mai mult pentru traducatori si translatori.

| WonderGirl7 explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc mult! Îmi place traducerea grav, gramatica la maxim, dar nu vr translator. dacă țin minte ai master in litere?
cum ti se pare aceasta facultate? vreau o părere cât se poate de sincera.
vreau sa urmez franceza - engleza, ubb cel mai probabil.
franceza e iubirea mea

| Wr3nch a răspuns (pentru WonderGirl7):

E frumoasa daca chiar iti place limba si vrei sa inveti cat mai multe. Va fi si mult de citit/invatat la ambele, dar se poate face fata.