| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog o lista cu absolut toate facultatile ce le pot urma de la filologie si meseriile cu care pot iesi!

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Poti urma absolut orice facultate indiferent de profil dar nu inseamna ca poti intra la toate sau poti face fata la toate.
Deci daca vrei sa iti fie mai usor si totusi sa nu faci facultatea degeaba iti recomand: politie/pompieri, limbi straine (dar nu engleza si franceza), drept (dar numai daca te tii de carte ca altfel chiar ai facut degeaba facultatea)