| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Ştie cineva cum e la liceul pedagogic? Sunt curioasă

Răspuns Câştigător
| b4stefa a răspuns:

Daca te referi si la profilul pedagogic atunci stai sa-ti povestesc cum a fost la sora mea : mult de invatat la TOATE materiile pentru ca un pedagog adevart trebuie sa aiba cunostinte generale despre toate obiectele, asa ca...n-o sa poti sa spui,, lasa geografia sau fizica si invata doar la romana si mate... apropo de asta la profil vocational ai si romana si mate pe bune.
pe langa orele in care tu inveti vei avea si ore in care vei invata mici creaturi inteligente si ciudate clasele I-IV ---asta-i practica care-ti va secatui toata energia ...La sfarsit de clasa a XIIa vei avea de dat si un atestat important...(exact in perioada in care alti copii de la alte licee isi fac probleme doar pentru bac)
partea buna e ca te poti angaja imediat ce termini liceul, desigur, dupa ce dai titularizarea.
succes! e mult de invatat si de facut ---PROIECTE DE LECTIE ----...dar la sfarsit ai un loc de munca si un statut decent.

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu am terminat liceu pedagogic insa nu profil pedagogic ci mate - fizica. A fost normal: mult de invatat, teste, referate, teze, deci multa bataia de cap! Numai bine!

| CleanHeart a răspuns:

E bine numai ca e cam multicel de invatat, daca iti plac copii si iubesti meseria, treci cu bine prin toate.