| gina_9046 a întrebat:

Stie cineva daca exista vreo meserie in care esti angajat la o firma si te duci in alta tara sa negociezi cu alta firma?-sa fi adica reprezentatnul firmei din Romania si sa negociezi afaceri (sau eu stiu ce )cu firma din strainatate? imi puteti da si mie numele acestei meseri bineinteles daca exista .sau macar spune-ti mi ceva asemanator. asta doresc sa fac eu in viitor. da nu stiu daca imaginatia mea nu e cumva foarte bogata.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Poti fi trainer la o asociatie. Si sa organizezi traininguri in diverse tari partenere. Eu zic de training in domeniul drepturilor omului, ca aici ma pricep, insa cred ca poti face traininguri si pe IT sau educatie non-formala etc.

2 răspunsuri:
| annda a răspuns:

La majoritatea firmelor din romania la departamentu de relatii cu alte tari sunt pusi oameni de alta nationalitate nu romani.Eu inca n-am intalnit sa fie pus in vreo functie un roman. Poate ai tu norocu sa gasesti.

| gina_9046 explică:

Va multumesc pentru raspunsurile dumneavoastra
(deja incep sa ma interesez de ''trainer'')