| gina_9046 a întrebat:

Stie cineva daca exista vreo meserie in care esti angajat la o firma si te duci in alta tara sa negociezi cu alta firma?-sa fi adica reprezentatnul firmei din Romania si sa negociezi afaceri (sau eu stiu ce )cu firma din strainatate? imi puteti da si mie numele acestei meseri bineinteles daca exista .sau macar spune-ti mi ceva asemanator. asta doresc sa fac eu in viitor. da nu stiu daca imaginatia mea nu e cumva foarte bogata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca tu vrei sa te imbogatesti din comisioane! Ginuta draga, vezi lista de meserii si gasesti acolo o gramada de bazaconii!

7 răspunsuri:
| domidoc a răspuns:

Intai un pic de gramatica.Stai cam rau cu pluralul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domidocul e domidoc si el saracul! mai baiete stai linistit in banca ta! nu stiu ce dracului v-apuca, pe voi astia gramaticosii, ca in loc sa raspundeti la intrebare v-apuca dracii de creier si dai cu corectarile, se poate? vedeti ca pe la tipografii au nevoie de voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@BlindulBen -eu stiu ca tu inca nu ai descoperit definitia ''penetrarii'' si a ''preludiului'', insa cineva care doreste sa mearga in strainatate pentru a negocia contracte, trebuie totusi sa aiba minimele notiuni de gramatica. iar pentru cei ce nu stiu ce legatura are preludiul cu gramatica de aici, le ofer un link:
http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/ce-inseamna-penetrare-dar-preludiu/
asa ca mai treci si tu pe la scoala impreuna cu ginuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigma ciudata! Zi sa mori tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gina-cearta asta se numeste amor platonic!

| gina_9046 explică:

Multumesc pentru raspunsurile dumneavoastra si multumesc ca ma corectati va rog mai acceptati scuzele pentru o greseala MONUMENTALA, dar nu doresc sa va certati din cauza mea sau a greseli mele, deja ...sunteti offtopic sau offquestoin cum doriti.
P.s.eu sunt inca la scoala si ma voi stradui sa nu mai fac greseli fiind constienta ca toata lumea greseste ...mai putin sau mai mult.

| gina_9046 explică:

Daca e asa cum spui tu TOT.EU.adicaea-ZAZU imi cer sc nu stiam nu-i mai opream, dar daca e o gluma atunci eu nu doresc decat raspunsuri la intrebarea mea nu sa se certe lume din cauza unei greseli