| foq a întrebat:

Stie cineva daca pot sa-mi vad lucrarea inainte de a depune contestatie la bac?

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu-ti poti vedea lucrarea deloc, nici inainte, nici dupa contestatie. Singura si ultima data cand ai vazut-o a fost cand ai scris-o. Bafta!

| MihaelaSiEu a răspuns (pentru Elvina):

Intr-adevar nu poti sa o vezi. Si eu as fi vrut sa o vad.
Stiu...e cea mai mare tampenie, dar cred ca au ei un motiv destul de bun pentru care fac asta. Desigur ar exista alternative (cum ar fi sa ne arate, la cerere, o fotocopie sau o scanare ceva, pe care sa o stearga dupa ce o vedem) ca pana la urma e lucrarea noastra si "omu' mai invata si din greseli" (chiar daca nu trebuie sa ne bazam pe ideea asta), dar asta e. Nu putem si pace!