| poesia a întrebat:

Stie cineva despre scoala de asistenti medicali din Sibiu?
Se pot face inscrieri pentru cei care sunt la inceput sau se face doar ca o completare a studiilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista foarte multe scoli de asistenti medicali in Sibiu, majoritatea pe bani, evident. Te poti inscrie daca ai terminat 12 clase, chiar si fara diploma de bac.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca este o completare a studiilor, exista si scoli de asistenti pentru cei cu studii superioare,
Astfel de echivalari se fac in prezent la Sibiu si Arad
. Daca se indeplinesc standardele de calitate vom aproba aceasta echivalare, daca nu, nu o vom face, indiferent daca se va mai aproba si in alte centre universitare din tara", a declarat rectorul UMF, prof. dr. Vasile Astarastoae.
Nu am gasit pe net nici cursuri nici scoli de asistenti, in Sibiu incercati la orasele mai mari din preajma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista FEG, Carol Davila.si-or mai fi si altele.