| IoanaIonuca a întrebat:

Stiti ceva cursuri de cateva saptamani-luni pentru fete dupa care poti sa practici in acel domeniu si apoi sa ai un salariu atractiv? Gen cum este pentru baieti antrenor de fitness.

2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Ar fi cel de stewardesa, dar nu e pentru oricine.

| Rocsid a răspuns:

Din cate am observat se castiga foarte bine din cursuri de coafor, unghii tehnice si make up.
O alta alternativa este cursul de coafor canin dar daca nu lucrezi cu un veterinar o sa fi muscata si aparatura e destul de scumpa pentru asta si si cursul e in jur de 1000 de euro.
Ca si bucatar se castiga foarte bine.
Tehnician veterinar e destul de greu si cursul si dupa sa profesezi.
Poti sa te faci instructor de zumba...toata ziua dansezi mergi la congrese si e chiar distractiv.
Cauta pe net ce cursuri se fac la tine in oras sau in apropiere.
Spor!