| georgyminu a întrebat:

Stiu ca s-a infiintat o ramura a Facultatii de Medicina, care se numeste Colegiul de Nutritie si Dietetica. As dori sa aplic la aceasta facultate, dar nu stiu ce ar trebui sa invat pentru admitere. Pe site scria ca admiterea se da din manualele de chimie si biologie.Cine imi poate spune in ce manuale gasesc chimia organica (banuiesc ca asta se da)?
P. S. Eu am facut un profil de filologie, si ar cam trebui sa iau chimia de la 0.

Răspuns Câştigător
| anotimp2 a răspuns:

Ed Crepuscul si Art de a 11a -chimie, si biologie de Elena Hutanu(ed. pedagogica)

| georgyminu explică (pentru anotimp2):

Mersi mult. o sa incerc sa fac rost de ele

| anotimp2 a răspuns (pentru georgyminu):

N-ai dc happy. In ce oras s-a infiintat colegiul?

| georgyminu explică (pentru anotimp2):

Din cate stiu in mai multe, inclusiv Bucuresti si cluj