| orange1733 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a pe tehnic și m ar interesa academia militară. Exista cărți cu materia pentru admitere? Dacă da, unde le pot găsi? Mate, informatică, cum ar fi bine sa fac pregătire? alte sfaturi in legătură cu admiterea

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Indiferent unde te hotarasti sa aplici, in domeniul militar gasesti exemple de subiecte din anii trecuti de la admitere.

Depinde foarte mult si de academia la care te duci (forte terestre, aeriene, navale, inginerie militara, UNAP, medicina militara) dar si de profil. Ce este universal la toate e limba engleza. Matematica e la toate in afara de medicina militara, si informatica cred ca doar la anumite profile de la terestre se cere. In orice caz, pe site-ul fiecarei academii la zona de "Admitere" gasesti informatiile de care ai nevoie.