| ac27728 a întrebat:

Sunt din Pitesti si vreau sa dau la medicina, insa nu stiu daca sa aleg Bucurestiul (mai aproape de casa, capitala, dar inapoiat dpdv european) sau Clujul (mai departe, insa mult mai dezvoltat, o alta lume comparativ cu Capitala). Unii zic ca facultatea e mai buna la Bucuresti, altii zic ca la Cluj… Familia vrea sa ma convinga sa merg in Capitala, dar prietenii mei dau toti la Cluj. Ce alegere sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bucurestiul!
Clujul este nejustificat de departe si de scump, pentru a merge pana acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu0o a răspuns:

Eu as zice sa te interesezi care dintre cele doua facultati este mai bine vazuta pe plan international. Si pe aceea sa o alegi!
Din cate stiu parca ar fi Clujul?! Nu sunt din Cluj, nu sunt fan Cluj sau Ardeal dar intereseaza-te pentru viitorul tau.

| pufulescu0o a răspuns:

Din cate stiu Clujul are facultate renumita pe plan international, dar este deja hazliu de scumpa viata acolo. Daca studiezi acolo trebuie si sa fii hotarat sa pleci afara altcumva nu merită investitia. Tu stii mai bine ce vrei sa faci pe viitor, deci tu alegi!