| Neoriginalitate a întrebat:

Am o nelamurire substantiala! eu locuiesc in Brasov. As vrea sa merg la o facultate de pedagogie. O prietena foarte buna din Bucuresti m-a afatuit sa nu raman in Brasov la facultatea de pedagogie, caci nu amasa multe sanse pentru o cariera buna dupa aceea. Mi-a zis in schimb sa merg in Cluj sau in Bucuresti la pedagogie; in Cluj ca e buna facultatea si in Bucuresti ca ti se ivesc mai multe oportunitati...m-am uitat si pe internet si nu prea atiu ce sa aleg. Va rog, daca sunteti cat-de-cat in tema sa ma informati daca puteti. Sunt in clasa a douasorezecea. Ma afatuiti sa aleg Bucurestiul sau Clujul? Daca e cineva sa imi zica sa raman in Brasov(desi nu stiu daca e cine aa ma sfatuiasca asa) sa imi zica si de ce! Multumesc mult de tot!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ti as sugera Bucurestiul. Esti aproape de casa, e capitala si locul cu cele mai multe locuri de munca si posibilitati dupa ce termini facultatea