| vladusia560 a întrebat:

Sunt domnisoara, vreau sa devin mecanic auto.Dar am auzit ca la colegiu de transport primesc doar baieti. Cum credeti ma vor primi si pe mine, daca da la ce specialitate(sau nu are importanta)?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te poti inscrie linistita, nu conteaza ca esti fata.
Poti intra la orice specialitate, partea mai enervanta o sa fie ca vei avea 20-29 de colegi baieti, si risti sa fii singura fata din clasa. Iar baietii de la mecanica nu stiu prea multe de acasa...

| vladusia560 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulţumesc mult pentru răspuns.

| Savina23 a răspuns:

Eu am facut scoala de mecanica si nu mi-a folosit la nimic...mai bine croitorie, ca sa devii designer moda

| vladusia560 explică (pentru Savina23):

(scoala)colegiul de mecanica si colegiul de transport nu este una si aceeasi

| Savina23 a răspuns (pentru vladusia560):

Am inteles.