| Callinnn a întrebat:

Sunt elev pe mate-info si vreau sa dau la academia de politie dupa bac. Credeti ca e grea admiterea avand in vedere ca se da din 3 materii cu care nu prea am tangente la bac? Ce sfaturi aveti?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, admiterea este grea, daca tii cont de testele sportive care trebuiesc sustinute inainte, de toate analizele medicale si in final daca treci de probele eliminatorii, ajungi sa dai examen la obiectele pentru care trebuie sa le inveti singur acasa, daca la liceu nu le -ai facut.
Nota de la purtare si media generala de la liceu, sunt si ele obligatorii si eliminatorii.

| siriusblack98 a răspuns:

Stai linistit ca daca ai trecut liceul si bacul pe profil mate-info, nu o sa ai probleme la examenul de admitere in academia de politie. Tu ai vazut ce specimene sunt in politie?! Multi au invatat sa citeasca exersand pe procesele verbale.