| love10andra a întrebat:

Sunt eleva si am inainte de a intra in vacanta, la scoala ne-a dat carnetele de note. Avand medii mici am ascuns carnetul de tata(mama e plecata in strainatate). Acum incep scoala si tata vrea sa se duca la scoala si sa intrebe daca ne-a dat carnetul! Ce sa fac? Daca se duce la scoala ma fac de ras si daca ii arat carnetul si ii spun ca l-am mintit ma cearta si ma bate!

Răspuns Câştigător
| doYOUreallyLOVE a răspuns:

Mai bine i l'ai fi aratat de la inceput, te-ar fi certat un pic pentru ca n-ai invatat si gata. Dar asa asuma-ti responsabilitatea. sau spune-i tu astazi ca ti-a dat carnetul si cere-i scuze ca l-ai mintit. Funda?happy

1 răspuns:
| Orasul511 a răspuns:

Fa in uramtoru fel mai intai date bine pe langa el fai cateva pofte si apoi varsa o lacrima si supei ca ai primit carnetul la inceputul vacantei nu uita "vina recunoscuta e pe jumatate iertata"