| adriana543768654567895334 a întrebat:

Buna TpU. Ce mai faceti?

As avea ceva de zis si ceva de intrebat. deci :
De cand am venit din italia ( 3 ianuarie ), tatal meu ma cearta incontinuu, ba ca nu fac treburi in casa ba ca tip prea tare, ba ca am devenit nesimtita, el este mai batran si il inteleg are problemele lui dar as vrea sa ma inteleaga si pe mine. totusi am 14 ani mai am si scoala pe cap, am multe de invatat pentru ca am niste profesori pretentiosi, si cand iau note proaste la scoala, tata nu ma cearta pentru ca stie ca nu prea am timp sa invat.
Cu mama nu prea vorbesc pentru ca e plecata. Cu sora mea doar ce ma distrez si rad.
Singuru care ma sprijina este prietenul meu cel mai bun, care de fiecare data cand ii spun ca am o problema ii este mila de mine si imi da sfaturi, el este de la tara de la mine, el este singurul meu prieten pentru ca in prietenele care le cunosc de mica m-au tradat, si-au facut prieteni noi doar pentru ca eu nu eram destul de populara.
Pe prietenul meu cel mai bun il cunosc de aprox un an si totusi nu ne cunoastem de mult timp, dar stim cand sa glumim, si cand sa ne sprijinim. Il iubesc foarte mult si nu as vrea sa existe conflicte intre noi.
El este singura persoana din viata mea in care mai pot sa am incredere.
Nimeni nu ma asculta decat el. Ne vedem decat in vacanta de vara.
Cand ii trimiteam mesaje nu prea imi raspundea pentru ca nu avea semnal, ori nu vedea mesaju. el este mai mic ca mine cu 1 an. eu am 14 el 13.

As vrea sa stiu cum sa ma port cu el? Sa ramanem prieteni pe veci, pentru ca daca nu ar exista el, nu as mai avea prieteni.
MultumeSc celor care mi-ai citit povestea si vor sa dea o mana de ajutor.
PaPa PuP

2 răspunsuri:
| danyak47 a răspuns:

Consideral ca pe un frate...straight face

| octavian_1396 a răspuns:

In primul rand te-as sfatui sa stai de vorba cu tatal tau si sa-l intrebi ce vrea de fapt de la tine, cu vorba buna bineanteles si sa incerci sa-l multumesti intr-un fel ca sa poata sa fie o armonie cat mai placuta in casa.Ar fi bine sa iti faci cati mai multi prieteni pe langa tine ca sa ai cu cine sa iti impartasesti durerile si bucuriile, pentru ca s-ar putea ca prietenia la distanta incet incet sa dispara si atunci este riscul sa ramai singura.Succes in continuare.