| SingleForOne a întrebat:

Sunt firme care oferă internship-uri plătite pentru studenți din anul 2, în special în domeniul de afaceri și/sau management (retail sau ceva asemănător)?

3 răspunsuri:
| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Depinde daca facultate are contract de parteneriat cu vreo firma da in general sunt destule firme in orasele mari care ofera serviciu part-time sau intership uri pentru studenti, cauta pe net anunturi sau intreaba la secretariat ul facultatii, eventual faci o cerere catre decan, o sa te lamureasca el, poate o sa te ajute si cu ceva nume de firme disponibile, mult succes!

| dullcat a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Nu prea mai functioneaza asa, de obicei studentii trebuie sa isi caute pe cont propriu, sa intrebe la colegii mai mari, etc. La secretariat te ia in ras daca mergi pentru asta. laughing

| Condrache_Marian_1989 a răspuns (pentru dullcat):

Mno, poate la facultatea lui sunt oameni mai ok laughing, am zis sa ii arat toate variantele clar in 90% din cazuri o sa trebuiasca sa cauti tu ceva