| Lary_2950 a întrebat:

Sunt frizerita de 14 ani si vreau sa predau la incepatori...de ce studii am nevoie. vreo diploma ceva...cum pot face asta?

1 răspuns:
| danielcretu1980 a răspuns:

Daca ai salon propriu, nu te opreste nimeni sa-ti iei ucenici.

daca vrei sa faci asta pentru a autoriza la randul tau pe altii, iti trebuie diploma MM si MEC. Exista scoli care ofera cursuri si diplome, in colaborare cu statul.
eu stiu Fundatia FEG, dar poti cauta pe Google si alte astfel de institutii.