| Andreijj a întrebat:

Salut, am nevoie de o diploma de studii superioare pentru a ma angaja unde vreau, am incercat la universitate dar mi-am dat seama ca nu am ales bine facultatea si voi renunta, vreau sa aflu ce credeti voi despre Unv. Dimitrie Cantemir din Bucuresti (am inteles ca e mai lejera la fara frecventa) si SNSPA

Poate puteti sa ma ajutati, multumesc!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Înțeleg că planul tău este să obții o diplomă cât mai lejer posibil de la o fabrică de diplome, și apoi să te angajezi într-un post unde nu se cer competențe reale ci doar o hârtie pe care scrie că ești absolvent de studii superioare (și eventual o pilă).

Dacă ăsta e planul, cu ce să te ajutăm?

| BullseyeShot a răspuns:

În primul rând, compania respectivă e o glumă dacă pune accentul doar pe diploma aia în loc să ia în calcul experiența şi calitățile/abilitățile pe care le au candidații.
În al doilea rând, poți obține o diplomă şi prin alte metode (deci nu ştiu dacă merită să investeşti banii şi timpul într-o facultate -> în cazul tău).