| Powerrrrrr a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si ma gandesc unde vreau sa merg la facultate. Cred ca o idee buna ar fi arhitectura/design, dar trebuie sa dau admitere in tm. Ce ziceti, pot invata desen tehnic intr-o luna? Ar fi mai bine sa astept pana anul viitor (as prefera sa nu)? mersi anticipat

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa incerci, dar probabil nu vei face mare scofala. Oricum nu te opreste nimeni sa incerci admiterea. Nu iei dai la anul, dar de ce sa ratezi sansa anul asta niciodata nu ses stie ce inspiratie de moment ai.

| Powerrrrrr explică (pentru suntserios):

Ai dreptate, dar eu am facut liceul de mate-info si acolo se da proba din desen tehnic... intai se pune problema de "skill" la desen pe care trebuie sa-l dobandesc rapid big grin