| Anon96 a întrebat:

Sunt in clasa a 7a si doressc sa devin pshiholog, dar sunt cam emotiva oare este vreo problema? ce calitati ar trebui sa am?

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna scumpokiss
Nu e nici o problema daca esti mai emotiva happyMai tarziu vei scapa de acest lucru big grin Inca esti clasa a 7 happyVa trebui sa inveti foarte bine daca vrei sa ajungi psiholog pentru ca nu este chiar atat de usor big grinOricum daca ai ambitie si daca chiar iti place aceasta meserie vei reusi cu sigurantalove struck
Pentru a deveni psiholog trebuie sa stii sa asculti oameni, sa ii intelegi, sa stii sa dai sfaturi...etcbig grin Sa sti ca asta este si visul meu big grin Sa fiu psiholog love struck
Mult succes!kiss

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Memorie, simt analitic, rabdare, calm. Emotii avem toti, insa unii aleg sa le ignore, sa le reprime, sa le ascunda si cu exercitiu pot fi si controlate.

| unicka a răspuns:

Nu cred ca emotivitatea ta sa fie un impas, prietena mea cea mai buna este studenta la psihologie si in primul trebuie sa inveti bine pentru ca materia este foarte grea, sa fi intelegator, sa se cunoasca pe sine foarte mult, tu ar trebui totusi sa lasi deoparte emotia si sa ai incredere mai multa in tine inainte a videca pe altii trebuie sa te vindeci tu daca e asa grav cu emotia daca nu e bine oricum vei avea mult de muncit eu iti urez bafta si mult noroc! pupici

| blondutzata a răspuns:

Nu cred e frumos sa fi pshiologeu vreau sa ma fac translator e szupzeere