| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a, profil mate-info intensiv si as vrea sa ma mut la stiinte ale naturii. As vrea sa stiu exact la ce voi da bacul, si ce as putea sa devin dupa ce termin liceul in afara de doctor, farmacist, veterinar... Eu ma gandeam la Designer De Interior sau Designer Web.Se poate? Si cat de bine platit este un Designer De Interior?

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Matematică, Română, Biologie/Fizică/Chimie Geografie/Istorie. Astea scris. Cu exactitate poți afla pe www.edu.ro
Iar în legătură cu Web Designer poți câștiga bani frumoși lucrând la o companie sau chiar de acasă ca freelancer.

| Skynettt a răspuns:

Bacul la stiinte ale naturii il vei da din:
mate, romana, la alegere intre Biologie, Chimie, Fizica si o Limba strainahappy

| danielKGB a răspuns:

Vei da bacul la romana,mate,biologie sau chimie sau fizica(una dintre acestea la alegerea ta) si probalil o limba straina, cred ca si competente digitale daca faci TIC dau informatica la stinte. poti sa te faci ce vrei tu, poti sa te faci si popa(daca esti baiat)faci teologia ca facultate.dar da poti sa te faci Designer De Interior sau Designer Web daca ai talent si sti ce faci, liceul nu pre conteaza in general, facultatea conteaza.noroc in viata!