| baiatuucupizzza a întrebat:

Sunt in somaj si daca ies din somaj si ma angajez timp de 2 luni tot din locul de unde am luat somajul pot sa am in continuare somaj?

Răspuns Câştigător
| colombo1 a răspuns:

Da,nu cred ca trebuie 2 luni-ci e sufiecient 1 luna

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti, daca indeplinesti conditiile prevazute in L.76/2002, privind somajul, art.34, respectiv sa ai un stagiu de cotizare de cel putin 12 luni in ultimele 24 luni anterioare inregistrarii cererii de somaj si sa nu realizezi venituri din alte activitati ori acestea sa fie sub 500 lei. Numai bine!

| ioanionel a răspuns:

Atunci se putea acum sa modificat legea si nu se mai poate, trebuie ca dupa orice perioada de somaj sa lucrezi 12 luni ca sa poti beneficia de somaj

| Cocoa a răspuns:

Trebuie sa cotizezi cel putin un an dupa ce termini somajulhappy

| lorenzito a răspuns:

Cu siguranta da