| zehir a întrebat:

Sunt interesat de niste joburi de vara, dar sa nu fie ceva gen, Chelner sau Ospatar deoarece multi sunt neseriosi, te lucreaza ca pe un caine si bani sub 4 milioane/ luna, cine ma poate ajuta, dau funda >:

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Cand am lucrat intr-o vara ca spalator de vase, nu mi-e rusine sa o zic, ca ospatari in acea taverna erau ff multi si veneau de fiecare data in paralia katerini pentru job, ca si varsta erau veniti de la 16 ani.
Insulele pe timpul verii sunt cele mai cautate de tineri.
Banuiesc ca in Romania e problema de a nu primi minori si sa te plateasca jegos... desi daca esti activ si nu lenevesti la locul de munca, grecul ii place, de-asta are nevoie de om care sa zbarnaie.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In Grecia, ca ospatar, chelner ori barman te plateste asigurat intre 30-50 euro pe zi/seara depinde de local pe langa asta ai si ciubucul tau. In insule sunt cele mai cautate astfel de joburi, poti cauta pe net, trebuie sa le trimiti curriculum vitae de pe acum, de prin martie pana la finalul toamnei ai un job sigur, cand apoi iti poti cauta pe continent astfel de job. Intr-adevar muncesti ff mult dar sigur iti vei primi banii zilnic, nu te joaca pe la spate!

| zehir explică (pentru MihaelaDart):

Mda, nu cred ca la 17 ania primesc in grecia ospatariwinking

| MihaelaDart a răspuns (pentru zehir):

Cand am lucrat intr-o vara ca spalator de vase, nu mi-e rusine sa o zic, ca ospatari in acea taverna erau ff multi si veneau de fiecare data in paralia katerini pentru job, ca si varsta erau veniti de la 16 ani.
Insulele pe timpul verii sunt cele mai cautate de tineri.
Banuiesc ca in Romania e problema de a nu primi minori si sa te plateasca jegos... desi daca esti activ si nu lenevesti la locul de munca, grecul ii place, de-asta are nevoie de om care sa zbarnaie.

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Pai cauta pe 'net sau in ziar... depinde de cati ani ai... bafta!

| Apg_Multimedia_1988 a răspuns:

Sa stii ca daca iti gasesti locul poti gasi venituri bune in restaurante poti intra aici www.caut-ospatar.ro si mai sunt cateva site-uri... oferta e generoasa totul e sa gasesti angajatorul