| Anonima11233224 a întrebat:

Sunt la facultate in anul 1 si pentru mine a fost foarte greu sa ma acomodez. In prima sesiune am avut 2 restante si am luat la celelalte materii numai cu nota 5. Intrebarea mea este daca notele luate la examenele din sesiune conteaza la angajare sau nu?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu au nicio treaba cu angajarea, conteaza numa in distribuirea taxa-buget si eventual daca e cazul sa iei bursa ori sa beneficiezi de tot felul de chestii date de facultate in functie de medie (Tabere studententi, proiecte, cazare la camin etc.)

| Anonima11233224 explică (pentru Adry05):

Am inteles! Multumesc foarte mult!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In general nu dar unii cer o anumita medie. De ex daca vrei sa lucrezi in cercetare trebuie sa fii terminat cu minim media 8. Asta e un exemplu din domeniul in care am facut eu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta angajarea la servici, cu notele de la facultatea.
Oricum, daca nu iei note de trecere la restantele avute, vei pierde anul 1 la facultate si va trebuii sa dai examen de admitere din nou, anul acesta. Fiind anul 1, nu se repeta anul, daca nu iei examenele ci pici facultatea de tot.
Sa stii totusi, ca nu-i musai sa faci o facultate daca este atat de greu pentru tine, se poate trai si fara ea si fara stresul indus de a-ti forta mintea, sa acumlueze informatie pe care nu o intelegi logic si nu o poti memora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii pasa nimenui cu ce nota ai terminat facultatea... important e sa nu o fi facut degeaba

| ywar a răspuns:

Cand te duci sa te angajezi undeva, daca n-ai un sfant nu se uita nimeni la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă ai primit deja un răspuns eu vreau doar sa îți zic ca indiferent unde te angajezi, pe nimeni nu o sa intereseze notele din facultate, liceu etc

| Raducons a răspuns:

Nu conteaza la angajare, dar problema este ca trebuie sa ai media generala cel putin 6 ca sa treci anul.Ce facultate faci de e asa greu inginerie, politehnica?