| atraiptatipovestiviata a întrebat:

Sper ca nu am gresit categoria big grin Sunt studenta in anul 2 la UVT Timisoara. In cazul in care in semestrul 1, anul 1 am luat toate examenele cu note marisoare sa zic asa (peste 6), iar in semestrul 2, anul 1 nu m-am prezentat la 2 examene, nici in prima sesiune, nici in cea de-a doua ( un examen are 5 credite si unul are 2 credite), dar pe celelalte 4 examene din semestrul 2 le-am promovat, pot da aceste restante acum in anul 2 cand vor da cei din anul 1 sau cum se procedeaza? Anul 1 l-am promovat -am mai mult de jumatate + 1 din creditele alocate anului 1. ( cred! asa se calculeaza nu? ) Astept raspuns cat mai repede, va rog! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Daca ai trecut in anul 2 clar ai avut creditele necesare, chiar daca nu ai promovat toate examenele. Poti sa iti dai examenele cu colegii din anul 1, in sesiunea din semestrul in care acestia au materia respectiva. trebuie doar sa te inscri pentru respectivul examen la secretariat! bafta!

| atraiptatipovestiviata explică (pentru luiza):

Multumesc! Am trecut in anul 2! Am mai adunat inca o data creditele, sunt mai mult de jumatate + 1!

1 răspuns: