| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la liceu la stiinte ale naturi vreau sa intru mai departe la medicina se poate sau ar trebui sa ma transfer la mate info?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este cazul unui transfer --- pentru medicina, acest profil este cea mai buna alegere!

| Anca95 a răspuns:

Stiintele naturii sunt indicate pentru medicina pentru ca aici faci multa chimie, biologie si fizica.La mate-info faci mai multa mate si info iar dintr-a 11-a ei au ore mai putine de chimie si biologie.
Sfatul meu este ca sa ramai in continuare la stiinte ale naturii.
P.S: de la orice profil poti urma medicina, insa asta inseamna sa muncesti inzecit acasa

Răspuns utilizator avertizat
| Shiver a răspuns:

La medicina cred ca ai nevoie de biologie-chimie

| anonim_4396 explică (pentru Shiver):

Fac ore de chimie biologie am cate 3 ore pe saptamana dar fac si multe meditati la chimia organica si la biologie

| Naomiroxana a răspuns:

Nu,,poti se intri si de stiinte ale naturi. funda?

| SmileSmileSmile a răspuns:

Desigur!big hug Succes pe mai departe!