| MaryMary235618 a întrebat:

Sunt pasionată de psihologie, așa că vreau să cunosc persoane care sunt și ele pasionate de asta. Este cineva? Dacă da, îmi puteți lăsa insta-ul...

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Insta nu. Dar email, dacă îmi trimiți o felicitare sau mesaj TPU.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| RxTx a răspuns:

Câți ani ai?

| MaryMary235618 explică (pentru RxTx):

16, dar pe viitor vreau sa dau la facultatea de psihologie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MaryMary235618):

16 ani ai? Păi mai ai multi ani de scoala, iar ca sa devii psiholoagă ai nevoie de facultate intre 3 si 5 ani, după ce faci liceul te mai gîndesti tu daca chiar vrei sa devii psiholoaga sau este asa un vis acum pe moment.

| MaryMary235618 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Știu și eu asta, chiar nu era nevoie să spui. Într-un răspuns dacă erai atent, am precizat că pe viitor vreau sa dau la facultatea de psihologie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MaryMary235618):

Daca esti asa pasionata cum spui, mergi la medicul de familie si intreaba l are colegi psihologi, poate ai putea sa stai si tu cu ei sa inveti meserie daca ar fi deacord.Sau ti s-a mai spus, sunt grupuri pe Faceboock de psihologie, inscrie te poate au niste cursuri la care te poti inscrie acum la varsta ta in paralel cu scoala, ca sa vezi daca tu ai fi potrivita pentru aceasta meserie daca ai face față, ca in cabinet daca lucrezi după ce termini facultatea, o sa ai multi pacienti, esti o persoana rabdatoare? Ca trebuie sa consulti 40 de pacienti zilnic, fiecare cu problemele lui, si tu daca din fire esti nervoasă si nu ai rabdare nu este de tine psihologia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MaryMary235618):

Lasă morala ca de morală suntem satui.

| RxTx a răspuns (pentru MaryMary235618):

Succesuri!

| SingleForOne a răspuns:

Cum esti pasionata de psihologie?
Urmeaza sa faci sau ai completat studii superioare?
De unde ti se trage pasiunea?
Cum si de unde iti ei resursele exacte, stiintifice?
Ai un scop final prin aceasta pasiune?
Cunosti oameni experti in psihologie, din istorie si din viata curenta?
Ce modele ai pe care le urmezi (daca)?
Ti-ai format propriul tau model de gandire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu sunt pasionat, însă nu am insta

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Andreeabrd28

| DizzoRO a răspuns:

As fi spus ironic ca ti-ai si gasit site unde sa cauti asta, dar la cat aparent o cunostinta a cautat nu cred ca am de ce sa te invinuiesc, ducem lipsa de modalitati de a gasi persoane cu aceleasi interese ca noi, da-i mesaj lui @unfilozofaleatoriu pe insta, aveti aprox. aceeasi varsta, probabil o sa aiba loc o discutie destul de insemnata daca intr-adevar esti "pasionata de psihologie" intr-un mod asumat, nu doar ca concept.

| ZZZZZZS13 a răspuns:

Am discord daca vreilaughing, dar vad ca nu iti pot da mesaj, Legends#9835 e id-ul de discord.