| Casian76 a întrebat:

Sunt viitor student și momentan lucrez într un fast-food (contractul expira în decembrie). Ma gândeam sa încerc și alte job-uri part-Time în paralel cu facultatea pe durata acestor ani de studenție.
Pe olx nu prea vad mai nimic pentru studenți la rubrica locuri de munca. Unde pot găsi cel mai ușor cât mai multe job-uri pentru a lucra part-time?

Răspuns Câştigător
| TristanTzara a răspuns:

Sunt și grupuri pe Facebook pentru așaceva, deși depinde și în ce oraș. Dar ți-aș recomanda să te ți de carte, cel puțin în anul un și doi; nu sacrifica facultatea pentru niște mărunțiș.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Putine firme angajeaza part-time.
La fast food, munca este destul de lejera si flexibila, buna de part-time.
Daca te-ai obisnuit cu ea, poti sta lejer pana la terminarea facultatii sau pana ce iti gasesti ceva mult mai bun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu vrei sa faci ceva in legatura cu facultatea ta? Depinde si ce studiezi, dar incearca sa lucrezi undeva unde o sa te ajute pe viitor. Asta daca nu o faci deja si esti student la alimentatie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce facultate discutam? Daca nu faci una profund inutila gen istorie sau management/economie si administrarea afacerilor, fizica, geografie, atunci poate gasesti ceva de lucru remote, de acasa. De exemplu content editor/copywriter, asistenta/suport, treburi de genul.