| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă ești Asistent Medical la un liceu/scoala gimnazala sau generala, vei avea același concediu precum cadrele didactice? Ma refer la vacanta de vara, iarna etc ( a copiilor) pe care învățătorii/profesorii o au. Știți daca și ca asistent medical vei avea aceleași zile de concediu de odihna? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

NU! Vei avea concediu conform codului muncii. Vei desfasura activitatea conform indicatiilor Directiei sanitare.