| Anushka23 a întrebat:

Bună!

Există posibilitatea să imi iau 5 zile de concediu de odihnă în avans?
M-am angajat recent la o firmă pentru care am mai lucrat in trecut, managerul meu este destul de înțelegător, dar în decembrie am o vacanță plătită de câteva luni bune.
Mă gândeam să-mi iau câteva zile de concediu medical dar totuși aș vrea să fiu corectă și să îi intreb. + dacă aș întreba și aș fi refuzată…după să vin cu un CM ar fi foarte urât din partea mea.
Ce sfaturi aveți?

Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Da poti. Vorbeste cu managerul

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorbește cu el. E cea mai buna soluție.

| DeMicUnCălător a răspuns:

In viața ta, Tu ești pe primul loc, nu serviciul.

| Anushka23 explică:

Am vorbit astăzi cu el și mi-a spus ca rezolvăm fara probleme. Mulțumesc tuturor!

| Unulmaibou a răspuns:

Eu zic sa-l intrebi.
In cel mai rau caz, te pune sa-ti iei concediu fara plata. Ii spui ca ai rezervare platita de mukt...ca pierzi bani...etc..Nu risca cu un CM. Asa a fost dat afara un fost coleg de-al meu.