| Cioropan a întrebat:

Știe cineva o bancă ca să nu i se mai facă oprire pe salariu?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si in opinia ta cum recupereaza o banca datoria de la tine?
este evident ca o societatea bancara in genul cum cauti tu, nu exista

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu exista nicio astfel de banca ca sunt obligate de lege sa faca popriri cand e cazul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai credite ne platite si din cauza aceasta ai poprire pe salariu, nici o banca nu i ti va da alt credit esti in baza lor de date cu datorie, plateste datoriile mai întîi si după aceea poti face altul.

| johnnny123 a răspuns:

Deci ce vrei mai exact? O bancă la care să faci credit, dar care să nu ia nicio măsură împotriva ta dacă nu achiți creditul?

Nu există așa ceva. Orice instituție care oferă credite își urmărește rău-platnicii prin toate mijloacele posibile, până la executarea silită.

| Frandes a răspuns:

Toate bancile fac asta