| Fildy6543 a întrebat:

Știți științele gastronomice de la facultatea de inginerie alimentară pe ce se bazează, avantaje și dezavantaje și ce pot ieși după această facultate?
Mulțumesc mult

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La facultatea de inginerie alimentara se invata procedurile de prelucrare /stocare a alimentelor, in general pe scara industriala.
Deci, dupa terminarea facultatii, te vei putea angaja la o firma de prelucrare a carnii, conservelor etc., probabil intai pe post de laborant sau controlor de calitate.