| anonim_4396 a întrebat:

Top cele mai bine platite meserii/locuri de munca din Romania?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-te președinte ANAF sau vezi aici ce e:

https://www.hipo.ro/......in-Romania

| Zuzu1991 a răspuns:

Influencer, sau, pe romaneste: ajutor de bagator in seama big grin

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu am gasit in nici un top Controlor de trafic aerian, care le bate pe toate.
Nu ai nevoie de studii superioare, si ca incepator, pleci de undeva de la 4000 euro pe luna, net.
Si INM iti asigura niste slujbe cu leafa foarte mare si pensii si mai mari. Toata lumea vorbeste despre ele dar procurorii si judecatorii nu sunt in nici un top, asa ca te sfatuiesc sa ai incredere foarte scazuta in aceste 'topuri', facute sau de prosti, sau de indivizi interesati sa prosteasca.winking

| PsyhoChild a răspuns:

Un top ar fi greu de făcut când te referi exact la jobul respectiv.
Mai bine generalizam acest tip pe domenii.
1. IT
2. Afaceri(marketing/resurse umane, etc.)
3. Medicina
4. Avocatură

| Hela a răspuns:

Cred ca in domeniul militar esti cel mai bine platit